Menu
Your Cart

Kamenta F1 Salçalık Domates Fidesi

Kamenta F1 Salçalık Domates Fidesi
  • Stock: In Stock
  • Model: Kamenta F1
150 samples sold
181008 views
3,00TL
Vergiler Hariç: 3,00TL
Satın alabilmek için asgari adet: 384
Modern Ürünler
En yeni teknoloji olan ürünler ..
Özel Üretim
Özel üretim olan ürünler
Topraksız Tarım
Yerli Ve ithal topraksız tarım ürünleri..

 

 

 


Türkiye sanayilik domates üretimi açısında dünyada önemli bir yere sahiptir.

KamentaÖzellikle son senelerde çift amaçlı yani hem sanayilik hem de sofralık olarak kullanılabilen domates çeşitleri tercih edilmeye başlandı. Bu da firmamızın ıslah çalışmalarının bu yönde ilerlemesinde önem arz etti. Yaklaşık 4 yıl önce başlatılan açık tarla çift amaçlı sanayilik domates ıslah çalışmaları kısa sürede sonuç verdi ve 2 yıllık deneme sürecinin ardından KAMENTA F1 çeşidimiz üreticilerimizin ve komisyoncularımızın beğenisine sunuldu.

Açık tarla üretiminin en önemli sorunlarından biri olan TSW virüsüne karşı dayanıma sahip Kamenta F1 çeşidimiz, güçlü bitki yapısı ve bitki örtmesi ile de iyi bir performans göstermektedir.
Meyve tutumu gayet iyidir. Boğum arasını açmadan bitki iç kısmında tutumu sağlar ve meyveler yan dallara çok yüklenmediğinden bitki de açılma meydana gelmez. Bu da meyvede güneş yanıklığını minimum düzeyde kalmasını sağlar. Bu durumda üreticinin kasasına daha fazla kaliteli mal girmesine neden olur.

Meyve rengi koyu kırmızı, raf ömrü uzun ve meyve içinde boşluk yapmayan ve ortalama meyve ağırlığı 150 – 180 gr arasında olan Kamenta F1 hem üreticiler hem de komisyoncular tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Çeşidin raf ömrünün uzun olması üreticilerimizin malı ihracata da verebilmesine olanak sağlamaktadır. Bunun yanı meyve renginin koyu kırmızı olması, meyve iriliğinin ortalamada 150 – 180 gr olması ve bitki üzerinde % 80 oranında homojen irilikte meyve elde edilmesi hem malı pazarlama da kolaylık hem de kazanç açısından önemli rol oynamaktadır.

Sofralık olarak hale giren Kamenta F1 çeşidimiz, normal piyasadan % 20 – 25 oranında fiyat farkı ile alıcı bulmakta. Sonuç olarak; çeşidimiz çift amaçlı sanayilik domates pazarında önemli bir yere sahip olmuştur. Firmamız Pazar gereksinimlerini karşılayabilmek amacı ile ıslah çalışmalarına devam etmekte ve sizlere daha iyisini sunabilmek için var gücü çalışmaya devam edecektir.

 

 

 


 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
İçerik Hazırlanıyor ....... Bu ürünün videosu çok kısa süre içerisinde sizlerle olacak